CINCI ȘCOLI DÂMBOVIȚENE AU SCENARIUL ROȘU! IATĂ LISTA!

Inspectoratul Școlar Județean Dâmbovița informează asupra deciziei luată de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Dâmbovița în privința deschiderii noului an școlar, în contextul în care unele localități din județ au o incidență a cazurilor de coronavirus peste limita de 1,5 la 1000 de locuitori. Astfel, după analize care nu au fost comunicate public, aflăm că unitățile de învățământ din județ s-au împărțit în:

-școli care încep anul școlar potrivit scenariului I, adică scenariul verde, în care toți copiii vin la școală, situație în care avem un număr de 68 de unități de învățământ din județ, potrivit anexei nr. 1 din lista de mai jos.

-școli care își organizează cursurile potrivit scenariului galben, situație în care se încadrează majoritatea unităților de învățământ din județ și aproape toate școlile din municipiul Târgoviște. Scenariul galben presupune participarea la cursuri doar a preșcolarilor, a elevilor din clasele 0-4 și a celor din anii terminali.

-unități care vor funcționa după scenariul roșu, al treilea, situație în care se află școlile sanitare din Târgoviște, Școala Gimnazială Gura Foii, Școala Primară Moțăieni, dar și Liceul Nicolae Titulescu din Pucioasa.

ANEXA 1 la Hotărârea 24/10.09.2020
Nr.
Crt. Unitatea şcolară Scenariul
1 GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL BĂLENI 1
2 ŞCOALA GIMNAZIALĂ GURA BĂRBULEŢULUI 1
3 ŞCOALA GIMNAZIALĂ BILClUREŞTI 1
4 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”SPIRU HARET” BRANIŞTEA 1
5 ŞCOALA GIMNAZIALĂ BREZOAIA BREZOAELE 1
6 ŞCOALA GIMNAZIALĂ BUCIUMENI 1
7 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”DORA DALLES” BUCŞANI I
8 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “SMARANDA DUMITRU ROMAN” VIZUREŞTI CIOCĂNEŞTI 1
9 ŞCOALA GIMNAZIALĂ CIOCĂNEŞTI 1
10 ŞCOALA GIMNAZIALĂ CĂPŞUNA COBIA 1
11 ŞCOALA GIMNAZIALĂ COMIŞANI 1
12 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “DR.MIOARA MINCU” CONŢEŞTI 1
13 ŞCOALA GIMNAZIALĂ CORBII MARI 1
14 ŞCOALA GIMNAZIALĂ GROZĂVEŞTI CORBII MARI 1
15 ŞCOALA GIMNAZIALĂ PĂTROAIA VALE CRÂNGURILE 1
16 ŞCOALA GIMNAZIALĂ CREVEDIA 1
17 ŞCOALA GIMNAZIALĂ DĂRMĂNEŞTI 1
18 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”PANAIT GEORGESCU” DOBRA 1
19 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 PICIOR DE MUNTE BOBOCI DRAGODANA 1
20 ŞCOALA GIMNAZIALĂ DRAGOMIREŞTI 1
21 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “DUMBRAVA MINUNATĂ” FIENI 1
22 LICEUL “AUREL RAINU” FIENI 1
23 ŞCOALA GIMNAZIALĂ FINTA 1

24 COLEGIUL NAŢIONAL “VLADIMIR STREINU” GĂEŞTI 1
25 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”ŞERBAN CIOCULESCU” GĂEŞTI 1
26 ŞCOALA GIMNAZIALĂ GURA OCNIŢEI 1
27 ŞCOALA GIMNAZIALĂ GURA ŞUŢII 1
28 ŞCOALA GIMNAZIALĂ IEDERA DE JOS 1
29 ŞCOALA GIMNAZIALĂ LUCIENI 1
30 ŞCOALA GIMNAZIALĂ TELEŞTILUDEŞTI 1
31 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 LUNGULEŢU 1
32 ŞCOALA GIMNAZIALĂ MĂNEŞTI 1
33 ŞCOALA GIMNAZIALĂ MĂTĂSARU 1
34 LICEUL TEHNOLOGIC PETROL MORENI 1
35 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 MORENI 1
36 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 MORENI 1
37 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 MORENI 1
38 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”ION CIORĂNESCU” MOROENI 1
39 LICEUL TEHNOLOGIC NUCET 1
40 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NUCET 1
41 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ODOBEŞTI 1
42 ŞCOALA GIMNAZIALĂ PETREŞTI 1
43 ŞCOALA GIMNAZIALĂ PIETRARI 1
44 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”SF. NICOLAE” PIETROŞIŢA 1
45 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 POIANA 1
46 ŞCOALA GIMNAZIALĂ POTLOGI 1
47 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ROMÂNEŞTI POTLOGI 1
48 ŞCOALA GIMNAZIALĂ PRODULEŞTI 1
49 ŞCOALA GIMNAZIALĂ RACIU 1
50 ŞCOALA GIMNAZIALĂ RĂSCĂEŢI 1
51 ŞCOALA GIMNAZIALĂ RÂU ALB DE JOS 1
52 ŞCOALA GIMNAZIALĂ «CONSTANTIN SECĂREANU” RUNCU 1
53 ŞCOALA GIMNAZIALĂ GHINEŞTI SĂLCIOARA 1

54 ŞCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA MOARĂ 1
55 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ŞELARU 1
56 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”PROF. ILIE POPESCU” ŞOTÂNGA 1
57 ŞCOALA GIMNAZIALĂ TĂRTĂŞEŞTI 1
58 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 TITU TIRG 1
59 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ULIEŞTI 1
60 ŞCOALA GIMNAZIALĂ CRICOV VALEA LUNGĂ 1
61 ŞCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MARE 1
62 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ’TANCU VĂCĂRESCU” VĂCĂREŞTI 1
63 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”IOSIF GABREA” VĂLENI DÂMBOVIŢA 1
64 ŞCOALA GIMNAZIALĂ VÂRFURI 1
65 LICEUL TEORETIC ”MIHAI VITEAZUL” VIŞINA 1
66 ŞCOALA GIMNAZIALĂ VIŞINEŞTI 1
67 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”STAN ŞTEFAN” VLĂDENI 1
68 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”ION MAREŞ” VULCANA BĂI 1

ANEXA 2 la Hotărârea 24/10.09.2020
Nr.
Cri. Unitatea şcolară Scenariul
1 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ANINOASA 2
2 LICEUL TEHNOLOGIC ”UDREA BĂLEANU” BĂLENI 2
3 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “GRIGORE RĂDULESCU” BEZDEAD 2
4 ŞCOALA GIMNAZIALĂ BRĂNEŞTI 2
5 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MAREŞAL CONSTANTIN PREZAN” BUTIMANU 2
6 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MATEI GR. VLĂDEANU” CÂNDEŞTI-V ALE 2
7 LICEUL TEHNOLOGIC COJASCA 2
8 ŞCOALA GIMNAZIALĂ CORNĂŢELU 2
9 ŞCOALA GIMNAZIALĂ CORNEŞTI 2
10 ŞCOALA GIMNAZIALĂ COSTEŞTI VALE 2
11 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 DOICEŞTI 2
12 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “DIACONU CORESI” FIENI 2
13 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “INOCENŢA” GĂEŞTI 2
14 LICEUL TEHNOLOGIC “DR.C. ANGELESCU” GĂEŞTI 2
15 LICEUL TEHNOLOGIC “IORDACHE GOLESCU” GĂEŞTI 2
16 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “RADU CEL MARE” GĂEŞTI 2
17 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “BUICĂIONESCU” GLODENI 2
18 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.l HULUBEŞTI 2
19 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.11. L. CARAGIALE 2
20 ŞCOALA GIMNAZIALĂ MALU CU FLORI 2
21 ŞCOALA GIMNAZIALĂ MOGOŞANI 2
22 COLEGIUL NAŢIONAL “ION LUCA CARAGIALE” MORENI 2
23 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4 MORENI 2
24 ŞCOALA GIMNAZIALĂ MORTENI 2
25 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NICULEŞTI 2
26 ŞCOALA GIMNAZIALĂ OCNIŢA 2
27 ŞCOALA GIMNAZIALĂ PERŞINARI 2
28 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”NICOLAE VLAD” PUCHENI 2
29 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 PUCIOASA 2
30 GRĂDINIŢA “PRICHINDEL” PUCIOASA 2
31 LICEUL TEHNOLOGIC PUCIOASA 2
32 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” PUCIOASA 2
33 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 “ELENA DONICI CANTACUZINO” PUCIOASA 2
34 LICEUL TEORETIC “ION GHICA” RĂCARI 2
35 GRĂDINIŢA “MODEL” VALEA VOIEVOZILOR RĂZVAD 2
36 ŞCOALA GIMNAZIALĂ RĂZVAD 2
37 LICEUL TEHNOLOGIC “MARIN GRIGORE NĂSTASE” TĂRTĂŞEŞTI 2
38 ŞCOALA GIMNAZIALĂ TĂTĂRANI 2
39 CLUBUL SPORTIV ŞCOLAR TÂRGOVIŞTE 2
40 COLEGIUL ECONOMIC ”ION GHICA” TÂRGOVIŞTE 2
41 COLEGIUL NAŢIONAL “CONSTANTIN CANTACUZINO” TÂRGOVIŞTE 2
42 COLEGIUL NAŢIONAL “CONSTANTIN CARABELLA” TÂRGOVIŞTE 2
43 COLEGIUL NAŢIONAL “IENĂCH1ŢĂ VĂCĂRESCU” TÂRGOVIŞTE 2
44 GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL “SF.FRANCISC” TÂRGOVIŞTE 2
45 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “ALEXANDRINA SIMIONESCU GHICA” TÂRGOVIŞTE 2
46 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 TÂRGOVIŞTE 2
47 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 TÂRGOVIŞTE 2
48 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.14 TÂRGOVIŞTE 2
49 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.15 2
50 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.16 TÂRGOVIŞTE 2
51 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 TÂRGOVIŞTE 2
52 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.3 TÂRGOVIŞTE 2
53 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT ”RAZA DE SOARE” TÂRGOVIŞTE 2
54 GRĂDINIŢA ”DOROTHY” TÂRGOVIŞTE 2
55 LICEUL DE ARTE ”BĂLAŞA DOAMNA” TÂRGOVIŞTE 2
56 LICEUL TEHNOLOGIC “CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” TÂRGOVIŞTE 2
57 LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO TÂRGOVIŞTE 2
58 LICEUL TEHNOLOGIC “NICOLAE CIORĂNESCU” TÂRGOVIŞTE 2
59 LICEUL TEHNOLOGIC “SPIRU HARET” TÂRGOVIŞTE 2
60 LICEUL TEORETIC ”ION HELIADE RĂDULESCU” TÂRGOVIŞTE 2
61 LICEUL TEORETIC “PETRU CERCEL” TÂRGOVIŞTE 2
62 LICEUL “VOIEVODUL MIRCEA” TÂRGOVIŞTE 2
63 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ”SF. IOAN GURĂ DE AUR” TÂRGOVIŞTE 2
64 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “CORESI” TÂRGOVIŞTE 2
65 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”L ALEXANDRU BRĂTESCU VOINEŞTI” TÂRGOVIŞTE 2
66 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MATEI BAS ARAB” TÂRGOVIŞTE 2
67 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI VITEAZUL” TÂRGOVIŞTE 2
68 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “PROF. PAUL BĂNICĂ” TÂRGOVIŞTE 2
69 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “RADU CEL MARE” TÂRGOVIŞTE 2
70 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “SMARANDA GHEORGHIU” TÂRGOVIŞTE 2
71 ŞCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ TÂRGOVIŞTE 2
72 ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR VLADIMIRESCU” TÂRGOVIŞTE 2

73 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”VASILE C1RLOVA” TÂRGOVIŞTE 2
74 ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “CAROL DA VILA” TÂRGOVIŞTE 2
75 LICEUL TEHNOLOGIC ”GOGA IONESCU” TITU 2
76 LICEUL TEORETIC ’TANCU C VISSARION” TITU 2
77 ŞCOALĂ GIMNAZIALĂ “PICTOR NICOLAE GRIGORESCU” TITU 2
78 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ULMI 2
79 LICEUL TEHNOLOGIC VOINEŞTI 2
80 ŞCOALA GIMNAZIALĂ VULCANA PÂNDELE 2

ANEXA 3 Ia Hotărârea 24/10.09,2020
Nr.
Crt. Unitatea şcolară Scenariul
1 ŞCOALA GIMNAZIALĂ GURA FOII 3
2 ŞCOALA PRIMARĂ MOŢĂIENI 3
3 COLEGIUL NAŢIONAL “NICOLAE TITULESCU” PUCIOASA 3
4 ŞCOALA POSTLICEALĂ FEG TÂRGOVIŞTE 3
5 ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ ”CHRISTIANA” TÂRGOVIŞTE 3